Всички знаем много добре, че технологичният гигант Google наскоро обяви още новини за Android Q по време на събитието за разработчиците на Google I/O. Версията на Android 10.0 ще поддържа тъмна тема в цялата система, нови жестове за навигация и подобрения в цифровото благосъстояние. Той също така ще бъде наличен на повече смартфони в бета фазата, включително модели от Asus, Huawei, LG и OnePlus.
Топ 8 най-добри функции на Android Q (10), които трябва да знаете
Технологичният гигант Google наскоро обяви още новини за Android Q по време на събитието за разработчиците на Google I/O. Версията на Android 10.0 ще поддържа тъмна тема в цялата система, нови жестове за навигация и подобрения в цифровото благосъстояние. Той също така ще бъде наличен на повече смартфони в бета фазата, включително модели от Asus, Huawei, LG и OnePlus.
Тъмна тема
Започвайки от визуалната страна, изцяло новата функция на Android Q, разбира се, нощният режим е по-пълен, който е известен като „Тъмна тема“, която просто оставя целия интерфейс с черен фон, така че да не засенчва вашия визия през нощта – дори панелът за известия и настройки, който беше пропуснат в Android P, потъмнява в новата версия. Изгледът се активира автоматично, ако използвате режима за пестене на енергия на Android.
Освен това обещава, че изцяло новата тъмна тема ще бъде включена във всички приложения в стандартния пакет на Google. Освен това, в случай на приложения на трети страни, Android Q ще има API, така че разработчиците да могат да разгръщат нощния режим естествено.
Жестовете за навигация за Android Q са доста познати, тъй като вече можете да плъзнете нагоре, за да се върнете в началото, да се отбиете преди да видите скорошни приложения и да плъзнете настрани, за да превключвате между приложения, като iOS. Докато технологичният гигант Google премахна бутона за връщане назад, следователно, замени го с плъзгащ се жест от страничните ръбове. Това обаче не работи толкова добре на интерфейса на Huawei, така че ще видим как ще се държат приложенията.
Режим на фокусиране
Цифровото благополучие, което ви помага да контролирате колко време прекарвате на смартфон, спечели функцията „Режим на фокусиране“, за да премахне разсейването. Можете да изберете кои приложения ви разсейват с известия по всяко време и те ще бъдат заглушени, докато сте в този режим.
С естествените родителски контроли родителите могат да задават колко дълго и в кое време децата им могат да използват определени приложения, игри или самия телефон, ограничавайки времето на екрана, тъй като можете също да добавите „бонусно време“ по всяко време, само за да им дадете още пет минути. Тези функции вече са съществували в Google Family Link приложение, но ще бъде вградено във всички телефони с Android Q.
Интелигентен отговор
Функцията Smart Reply е основно, направи своя дебют с текущата най-нова версия на Android, разбира се, говоря за не друг, а за Android Pie, а сега тя е надстроена в Android Q. Следователно, изцяло новата функция Smart Reply ще работи с всяко приложение за съобщения за Android и не само, че дори сега ще улесни отговора от самия панел за известия.
Повече поверителност и скорост в актуализациите за сигурност
Технологичният гигант Google казва, че Android Q има „почти 50 нови функции и промени, фокусирани върху сигурността и поверителността“. Единият е в актуализациите за сигурност, които са месечни и трябва да се доставят често и бързо от производителите, но знаем, че светът не е толкова съвършен.
Следователно, технологичният гигант Google реши да ускори най-критичните поправки в Android Q, някои части от системата, като медийни кодеци, контролери за разрешения и мрежови компоненти, ще бъдат актуализирани чрез Play Store, без да зависят от производителя. добра воля. За съжаление, това ще бъде достъпно само на устройства, които се доставят с Android Q от фабриката, а не на тези, които са актуализирани от Android Pie.
Освен това изцяло новият Android Q също придава по-голямо значение на поверителността, тъй като просто ви казва кои приложения са използвали местоположението ви често и включват ново разрешение, тъй като приложението може да има достъп до вашия GPS през цялото време, никога или Само когато е отворено и видими на вашия екран. Ще има и екран, който централизира всички разрешения, които сте дали, и можете бързо да видите кои приложения имат достъп до вашия календар, контакти, микрофон или местоположение, например.
Надписи на живо
Технологичният гигант Google също се фокусира върху достъпността, тъй като в допълнение към обявяването на проект за гласово разпознаване и транскрипция на разговори, компанията, разбира се, Google представи функция, известна като ‘Live Caption’. Тъй като просто улавя в реално време всяко съдържание, възпроизвеждано на телефона, като видеоклипове, подкасти или дори гласови съобщения в WhatsApp, което ще бъде особено полезно за хората с увреден слух.
Ако има аудио, сега може да има надписи. Надписи на живо автоматично надписват на медии, които се възпроизвеждат на вашия телефон. Видео, подкасти и аудио съобщения във всяко приложение – дори неща, които записвате сами. #io19 pic.twitter.com/XAW3Ii4xxy
— Google (@Google) 7 май 2019 г
С едно докосване потребителят може да прочете преписа на това, което се възпроизвежда на устройството във всяко приложение. Live Caption използва локално машинно обучение, следователно не изисква активна интернет връзка, за да работи, и не се изпраща аудио или надпис към външни сървъри, според технологичния гигант Google.
Мехурчета за многозадачност
С функцията Bubbles в Android 10 или Android Q, технологичният гигант Google представи нов начин за извършване на многозадачност. По принцип тези нови функции на Bubbles пристигнаха с Android Q Beta 2, което просто ви позволява да сведете до минимум всяко приложение в малък кръг, който плава на екрана ви на устройството с Android над всички други приложения.
Поддръжка за сгъваеми устройства
В най-новата версия на Android, разбира се, Android Q или Android 10, технологичният гигант Google също подобри режима на разделен екран, който ще бъде доста полезен за сгъваемите устройства, а тази нова функция е известна като „Multi-resume“ за стартиране на няколко приложения на един и същ екран.
И така, какво мислите за това? Просто споделете всичките си възгледи и мисли в секцията за коментари по-долу. И ако тази публикация ви е харесала, просто не забравяйте да споделите тази публикация с приятелите и семейството си.