Затъмнили сте екрана, деактивирате нежелани приложения и сте изключили всичко, от което не се нуждаете – но все пак бихте ли могли да изцедите повече енергия от батерията на вашия Android? Изненадващо, има приложение за това. Всъщност няколко. Прочетете, за да откриете най-добрите приложения за пестене на батерията за Android.
- Как да спестите живота на батерията на вашето Android устройство
- Android Battery Killers: най-лошите приложения за вашата батерия
Най-добрите приложения за пестене на батерия за Android: DU Battery Saver | Power Doctor
DU Battery Saver има близо пет милиона ревюта с пет звезди в Google Play, така че очевидно много хора смятат, че е страхотно. И те са прави: безплатното приложение предлага оптимизация на системата с едно щракване, селекция от предварително зададени режими за пестене на батерия плюс възможността да създавате свои собствени, пълни подробности за това какво работят вашата батерия и телефон, както и подобрения на батерията до до 50 процента.
Бихме приели тази цифра с щипка сол, както правим с всички други официални данни за живота на батерията – това, което получавате при тест и това, което получавате в реалния свят, рядко съвпадат едно с друго – но това е изключително добро приложение, което е добре си струва да се провери.
Най-добрите приложения за пестене на батерия за Android: Greenify
Споменавали сме Greenify доста често в AndroidPIT и това е така, защото е наистина хубаво приложение. Макар че първоначално беше само за руутирани устройства, Greenify вече е достъпен за всеки. Всичко е за намиране и изключване на приложения, които не са ви необходими, като ги поставите в режим на хибернация. Приложенията не са убити, но ще отлагат, докато изрично не поискате да ги използвате отново.
Това означава, че те няма да правят неща във фонов режим, да предявяват изисквания към вашето устройство и да помагат за изтощаване на батерията ви. Недостатъкът е, че отложените приложения не се актуализират, но малко разумно изчистване на списъка с приложения може да спре това да бъде проблем. Greenify също е безплатна.
Най-добрите приложения за пестене на батерия за Android: Snapdragon Battery Guru
Както може да очаквате от името, Snapdragon Battery Guru е предназначен за устройства с Android с процесори Snapdragon – от които има много. Първоначално Snapdragon Battery Guru всъщност не прави нищо, но това е, защото наблюдава: наблюдава как използвате телефона си, за да открие какво правите и кога го правите, така че да може да деактивира нещата, които смята, че нямате нужда.
Например, когато си легнете, той може да изключи безжичните ви радиостанции, тъй като няма да имате нужда от тях, когато спите. Това е наистина добро приложение за устройства, задвижвани от Snapdragon и, за да се отбележи, Qualcomm продължава да го актуализира, когато актуализира своите процесори и свързани компоненти. Няма полза, ако телефонът ви няма Snapdragon, разбира се, но ако има, това е добър начин да направите телефона си по-добър. Snapdragon Battery Guru е друго безплатно приложение.
Най-добрите приложения за пестене на батерия за Android: JuiceDefender
JuiceDefender всъщност е три приложения, защото в допълнение към безплатната версия има версия Plus за 1,99 долара и версия Ultimate за 4,99 долара. Най-добре е да започнете с безплатния, за да видите дали върши това, от което се нуждаете, и да надстроите, ако смятате, че имате нужда от функции като Wi-Fi контрол, съобразен с местоположението.
Която и версия да изберете, основите на JuiceDefender са едни и същи: той използва предварително зададени настройки, за да определи колко агресивно трябва да бъде управлението на батерията, като изключва батериите като безжични радиостанции, когато не се изискват. Приятно докосване е, че когато сте деактивирали Wi-Fi или 3G/4G радиото, можете да планирате периодични повторни връзки, за да поддържате приложенията си актуални, без радиостанциите да работят цял ден или нощ.
Най-добрите приложения за пестене на батерия за Android: Battery Defender
Понякога най-добрите приложения са най-простите и това може да бъде случаят с Battery Defender. Той е много лесен за използване, не се опитва да направи всичко възможно и покрива основите много добре. Той може автоматично да деактивира Wi-Fi и мобилни данни всеки път, когато изключите екрана си, но все пак позволява на приложенията да се синхронизират на всеки 15 минути, може да деактивира работата в мрежа, когато спите, и може автоматично да деактивира работата в мрежа, когато нивото на батерията ви стане опасно ниско и вие всъщност не използвате телефона си.
Някои рецензенти съобщават за проблеми с приложението в Lollipop, но това изглежда се дължи на конкретни телефони: по-голямата част от рецензиите на Battery Defender са много положителни. Ако искате да извлечете малко повече от батерията си, но не искате да прекарвате твърде много време в настройването или настройката им, това определено си заслужава да опитате – и отново е безплатно.
Имате ли любимо приложение за пестене на батерия, което не сме посочили тук, или сте щастлив потребител на едно, някои или всички от приложенията по-горе? Кажете ни в коментарите,