Ако сте чели технологични новини от известно време, тогава може би знаете за днешната основна грижа – поверителността. С всеки изминал ден все повече и повече хора обръщат по-голямо внимание на настройките за поверителност, докато сърфират в интернет. Разбира се, никой не обича личните му данни да бъдат злоупотребявани. Така че винаги е по-добре да защитите с парола цялата си сесия на сърфиране.
Ако някога сте използвали смартфон на Samsung, може би сте добре запознати с интернет браузъра на Samsung. Уеб браузърът е създаден изключително за потребители на Samsung и е вграден в смартфоните на Samsung. Уеб браузърът е бърз и включва много полезни функции.
От всички основни функции най-важната е възможността за защита на сесията на сърфиране с парола. Да, правилно прочетохте! Интернет браузърът Samsung за Android получи опция за защита с парола в частен режим.
Как да защитите частното си сърфиране с парола на Android
Тъй като интернет браузърът на Samsung вече е официално достъпен за всеки смартфон с Android, ще споделим метод за защита на частното ви сърфиране с парола на Android. И така, нека да проверим как да защитите частното си сърфиране с парола на Android през 2020 г.
Стъпка 1. Първо, изтеглете и инсталирайте Интернет браузър Samsung на вашия Android. Ако вече имате инсталиран този браузър на вашето устройство, уверете се, че всичко е актуално, тъй като опциите за шифроване на браузъра са налични само в най-новата версия.
Стъпка 2. След като инсталирате браузъра Samsung на устройството, отворете го от чекмеджето на приложението. Сега на началния екран докоснете менюто с три точки и след това изберете „Настройки“.
Стъпка 3. Под опцията Настройки трябва да докоснете „Поверителност“
Стъпка 4. Под Поверителност трябва да докоснете „Таен режим“ и след това да зададете паролата.
Това е всичко, готово! От следващия път, когато трябва да направите частно сърфиране, активирайте тайния режим и попълнете паролата, след което си вършете работата.
2. Използване на App Lockers
Е, можете също да използвате шкафчета за приложения, за да защитите частното си сърфиране с парола. Шкафчетата за приложения обаче няма да защитят с парола вашите сесии на сърфиране, те ще защитят с парола целия браузър. Идеята тук е да заключите уеб браузъра с парола. Въпреки че е различно от това, което споделихме по-горе, то работи доста добре за защита на вашата сесия на сърфиране.
За пълен списък на шкафчета за приложения вижте нашата статия – Топ 10 на най-добрите шкафчета за приложения за Android за защита на вашето устройство
И така, това е всичко за това как да защитите частното си сърфиране с парола на Android. Ако имате някакви съмнения, свързани с това, уведомете ни в полето за коментари по-долу. Надявам се, че тази статия ви е помогнала да я споделите и с приятелите си.