Очаква се Netflix да въведе реклами на платформата в края на тази година. По-рано компанията също така обсъди плановете си за потушаване на споделянето на пароли. И двете промени ще бъдат въведени през четвъртото тримесечие на 2022 г.
Поддържаните от реклами планове ще бъдат по-евтини от останалите. В момента няма да виждате никаква реклама в платените абонаментни планове. Това е причината да са скъпи.
Двама души споделиха бележка на Netflix с The New York Times, в която се казва, че ръководителите се стремят да пуснат ниво, поддържано от реклами, между октомври и декември 2022 г.
Поддържаните от реклами планове ще бъдат по-евтини от плановете без реклами
Все още обаче не е ясно как ще работят рекламите на Netflix, тъй като Netflix е единственият, който предлага множество планове в международен план, наред с други платформи като Disney+, Apple TV+, Amazon Prime Video и др.
Според докладите, Netflix се стреми да пусне поддържан от реклами план и да наруши споделянето на пароли през последните три месеца на 2022 г.
Главният изпълнителен директор на Netflix Рийд Хейстингс каза по-рано: „Тези, които са следвали Netflix, знаят, че съм бил против сложността на рекламата и съм голям фен на простотата на абонамента. Но колкото и да съм почитател на това, аз съм по-голям почитател на потребителския избор и позволяването на потребителите, които биха искали да имат по-ниска цена и са толерантни към реклама, да получат това, което искат, има много смисъл.”
Той също така каза, че плановете, поддържани от реклами, ще бъдат по-евтини. Така че ще има много нови абонати, които се присъединяват.
Американските конкуренти на Netflix вече предлагат услуги, поддържани от реклами. Има платформи като Hulu, Peacock, Paramount+ и HBO Max, които предлагат поддържани от реклами планове в САЩ на ниска цена от плановете без реклами.
В Индия Disney+ ще въведе собствено ниво, управлявано от реклами тази година. Disney+, Hotstar, Voot, Zee5, Eros Now и SonyLIV вече имат поддържани от реклами планове.
За потискане Netflix тества опцията абонатите да плащат, докато споделят акаунтите си. С това потребителите ще могат да добавят „подакаунти“ за до двама души, които не живеят с тях.