Време е да се предпазите от фишинг атаките, като лесно разпознавате спам връзките от имейли и уебсайт с помощта на ръководството, което обсъдихме точно в тази статия, за да защитите потребителите от кибер престъпления.
Днес хакването е много популярно нещо в нашата виртуална среда и това хакване започва да заплашва чувствителни данни на много потребители. Днес отвъд това има много хакери, които хакват за пари. Освен това днес има много начинаещи, които се научават да хакват и започват да тестват своите хакерски атаки върху много други потребители, които не знаят дори нищо за това. И много неангажирани потребители биват хванати в тези атаки и техните чувствителни данни могат да изтекат на хакери. И днес най-честата хакерска атака е фишинг атаката, тя е много често срещана сред нубите, които се опитват да хакнат идентификационните данни на всеки, използващ страниците за измама, които изглеждат абсолютно същите за официалните уеб страници. И тази атака най-вече се осъществява чрез имейли и от социалните медийни мрежи чрез изпращане на връзката на фишинг страницата до целевия потребител. Много от нашите потребители поискаха ръководство за защита и разпознаване на тези връзки, затова ние сме тук, за да ви предоставим ръководството, което ще ви позволи лесно да разпознавате фишинг имейли и страници, за да останете защитени. Така че разгледайте пълното ръководство, обсъдено по-долу, за да продължите.
Какво всъщност представлява фишинг атака?
Фишинг атаките са вид опит за хакване, при който нападателят изпраща връзка, която отваря страница с точно подобен вид на сайта, чийто акаунт или подробности престъпниците искат да хакнат. Харесайте, ако някой иска да хакне акаунт във Facebook, тогава той ще ви изпрати връзка, която ще изглежда точно като Facebook и когато влезете с тази връзка, вашият идентификационен номер и парола автоматично ще бъдат прехвърлени на нападателите и ще бъдете хакнати. Затова прочетете мярката, за да се предпазите от тези фишинг атаки.
Как да разпознаете фишинг имейли и страници, за да останете защитени
Тук ще обсъдим различните методи, чрез които можете лесно да идентифицирате фишинг връзките и имейлите. Затова прочетете пълното ръководство и бъдете защитени.
#1 Идентифициране на фишинг имейл
На първо място основният източник на фишинг връзката, която трябва да пристигне, са имейлите и имейлите, които ще получите, ще бъдат наименувани от всеки ваш доверен сайт или услуга, но не се заблуждавайте от това. И за това точките по-долу ще бъдат от полза.
Проверете имейл адреса на подателя: – Първо трябва да проучите подробностите за имейл адреса, за да останете защитени, първо проверете имейл адреса на подателя и ако откриете някое отклонение от точния официален адрес, тогава не продължавайте с този имейл адрес . Можете да промените имейл адреса на подателя от „[email protected],” ще бъде “[email protected]“. и т.н.
Проверете правописни и граматически грешки :- Повечето от нубите и понякога експерти извършват този тип глупави грешки, така че бъдете търпеливи и внимателно прочетете съдържанието първо, за да разберете тези грешки.
Разберете измамнически и насилствен език:– Ако съдържанието на имейлите ви принуждава да използвате езика, за да получите вашите данни или изскачащия прозорец, който пита вашето влизане, тогава това трябва да е фишинг атаки и трябва да сте наясно с това.
Не отваряйте имейли на папка за спам: – По подразбиране имейл услугите отделят спам съдържанието в папката за спам, така че е по-добре да стоите далеч от всички имейли, които намирате в папката за спам.
Избягвайте да щракнете върху фишинг реклами: – Понякога в сайтовете за спам ще получите някои от рекламите за спам, които могат да бъдат фишинг реклами и могат да ви струват много, така че е по-добре да сте наясно с тези реклами.
#2 Идентифициране на фишинг уебсайтове
Другият начин е, когато отворите връзката и сайтът се отвори, тогава има начин, по който можете да прецените дали сайтът е официален или не.
Тук имаме страхотно разширение, което можете да добавите към вашия браузър и браузърът ви автоматично ще открие фишинг страницата и ще ви предупреди.
Разширението Netcraft е инструмент, който позволява лесно търсене на информация, свързана със сайтовете, които посещавате, и осигурява защита от фишинг.
Основни функции:
• Подробни отчети за сайтовете – просто щракнете върху логото на Netcraft, за да получите достъп до богата информация за сайтовете, които посещавате, помагайки ви да направите информиран избор относно тяхната цялост.
• Оценки на риска – ние оценяваме характеристиките на сайта и ги сравняваме с тези, изобразени от измамни сайтове. Резултатът е просто визуално обобщение, показано в отчета на сайта.
• Защита срещу фишинг сайтове – Общността за борба с фишинг на Netcraft е на практика гигантска схема за наблюдение на квартала, която дава възможност на най-будните и най-експертните членове да защитават всички в общността. Веднага щом първите получатели на фишинг имейл го докладват, можем да го блокираме за всички потребители на разширението, осигурявайки допълнително ниво на защита от фишинг.
• Защита срещу междусайтови скриптове (XSS) – Разширението по избор улавя XSS и други подозрителни URL адреси, които съдържат знаци без друга цел, освен за измама.
• Удобно докладвайте за предполагаеми фишинг и измамни сайтове – С натискането на бутона можете да докладвате за предполагаеми уеб фалшификации на Netcraft, като помагате за защитата на общността. Netcraft управлява схема за стимулиране за представяне на сайтове за фишинг, включително iPad, раници, чаши и други… http://news.netcraft.com/phishing-report-competition
• PFS индикатор – проверете дали сайтовете, използващи SSL за криптиране, поддържат Perfect Forward Secrecy (PFS). PFS гарантира, че ако частният ключ на сайта е компрометиран – например чрез съдебна заповед, социално инженерство, атака срещу сайта или криптоанализ – историческият ви криптиран трафик все още е в безопасност.
• Индикатор Heartbleed – проверете дали сайтовете все още използват SSL сертификат, който е потенциално компрометиран от Heartbleed. Разширението използва данни от SSL проучването на Netcraft, за да определи дали даден сайт е предложил сърдечното TLS разширение преди разкриването на Heartbleed. Ако случаят е такъв, разширението също ще провери дали SSL сертификатът на сайта е заменен; ако не е, тогава сайтът се счита за опасен, тъй като частният ключ на сертификата може да е бил компрометиран.
Изтеглете разширение Netcraft за:
Така че дискусията по-горе е свързана с това как да разпознаете фишинг имейли и страници, за да останете защитени. Запомнете нещата, които обсъдихме в тази статия и със сигурност ще се предпазите от фишинг атаките. Надяваме се това да ви хареса, споделете го и с други. Оставете коментар по-долу, ако имате въпроси, свързани с това.