В това сравнение nextpit избра най-добрите Bluetooth слушалки с Active Noise Cancellation (ANC), прегледани от редакционния екип. Прегледахме и сравнихме различни безжични слушалки от Sony, Bose и Sennheiser. Ето най-интересните модели след претегляне на съответното им аудио качество, ANC и живот на батерията.
Съдържание:
- Едно кратко сравнение
- селекцията на nextpit от най-добрите Bluetooth слушалки с активно шумопотискане
- На какви критерии да внимавате, когато купувате Bluetooth слушалки с активно шумопотискане през 2024 г.?
Най-добрите Bluetooth слушалки с активно шумопотискане през 2024 г
Sony WH-1000XM5: Изборът на редактора
Sony WH-1000XM5 накратко |
---|
|
Това е най-завършената слушалка на пазара днес. Животът на батерията е отличен, качеството на звука е много добро, а наскоро обновеното приложение на Sony все още е всеобхватно както винаги. Разполагаме с много функции като многоточкова Bluetooth свързаност, откриване на износване и др. Активното шумопотискане не е толкова добро, колкото Bose, но не намирам разликата за достатъчно очевидна, за да я съборя на една степен. Това е особено важно, тъй като аудио изобразяването на слушалките на Sony е по-чисто от това на Bose и ние се възползваме от LDAC кодека, който липсва на модела Bose. Накратко, това е най-добрият универсален продукт сред нашата селекция. Единствените му недостатъци са липсата на IP рейтинг и доста тромав форм фактор, който го прави по-труден за носене.
добре
- Отлично активно шумопотискане
- Фантастичен V-образен аудио подпис
- Отлично придружаващо приложение
- Може да се сдвоява с 2 устройства едновременно
- Поддържа се Bluetooth 5.3/LDAC кодек
- Солиден 30-часов живот на батерията с активиран ANC
- Сензор за портове, сензорни контроли
лошо
- Няма сертификат за водоустойчивост
- ANC не е достатъчно персонализиран
- Непоносима функция Speak-to-Chat
- Не се поддържа кодек aptX/HD
- Невъзможно сгъване на слушалките
- Комфортът не е оптимален при дълги сесии
Отидете на преглед
Sony WH-1000XM5
Слушалки Bose QuietComfort: Най-добрата алтернатива
Слушалките Bose QC накратко |
---|
|
Има всички добри страни на слушалките Bose QC Ultra (ревю), но се продава на половината цена. Това са слушалките с най-добрата производителност на активното шумопотискане на пазара в момента и също така са най-удобните за носене. Bose също е много голям в интегрирането на продуктите си както в Android, така и в екосистемите на Apple. Не губите никаква функционалност от която и да е страна. Също така е много преносим. Единствените му недостатъци са липсата на IP сертификат, откриване на износване и поддръжка на HD кодек.
добре
- Добро качество на звука
- Много добро активно шумопотискане
- Добър живот на батерията
- Много удобен за носене и лесен за носене
- Многоточкова Bluetooth връзка
- Режим на автоматично изключване
- Spotify Tap
лошо
- Няма IP сертификация
- Няма откриване на износване
- Не се поддържат HD кодеци
- Малко прекалено скъпо
Отидете на преглед
Слушалки Bose QuietComfort
Soundcore Space One Pro: Най-добро съотношение цена/качество
Soundcore Space One Pro накратко |
---|
|
Space One от Anker със сигурност ще замени този модел, след като имам възможност да го прегледам. Въпреки това, тази “Pro” версия предлага едно от най-добрите съотношения качество/цена на пазара в момента. Поддръжка на LDAC кодек, до 60 часа живот на батерията, многоточкова Bluetooth свързаност, каквото и да е, имате го. Дизайнът е и най-преносимият сред триото. Просто трябва да внимавате да настроите еквалайзера, защото звуковият подпис по подразбиране е много небалансиран. Слушалките също страдат от липса на IP сертификация и откриване на износване. Това не са най-пълните слушалки в тази селекция, но за под $200 се справят също толкова добре или дори по-добре в определени точки в сравнение с модели, които струват два пъти повече.
добре
- Елегантен, компактен дизайн
- Солиден живот на батерията
- Високоефективно активно шумопотискане
- Цялостно приложение за Android и iOS
лошо
- Много небалансиран басов подпис
- Няма IP рейтинг
- Няма откриване на износване
Отидете на преглед
Anker Soundcore Space One Pro
На какви критерии да внимавате, когато купувате Bluetooth слушалки с активно шумопотискане през 2024 г.?
Когато сравнявахме Bluetooth слушалки, взехме предвид следните критерии: дизайн, характеристики, качество на звука и живот на батерията. Това не означава, че не вземаме под внимание други фактори. Ето защо има и ревюта на всеки модел, ако искате повече подробности. Ето кратък списък, обясняващ елементите, взети под внимание за всеки критерий в този избор.
Нашите критерии за избор
- Дизайн:
- IP рейтинг: IP сертифицирането все още е твърде рядко сред Bluetooth слушалките. Ако искате да се отдадете на спорт с вашата слушалка, по-добре е тя да е водоустойчива. Същото важи и ако планирате да го носите в дъжда, тъй като ще бъде по-изложено от слушалките.
- Тегло: Очевидно е, че колкото по-тежки са слушалките, толкова по-малко удобни са за дългосрочно носене. Инерцията, създадена от теглото му, също може да го направи неудобно, когато се движите.
- Органи за управление: Не е въпрос само на предпочитание и навик, но и на ергономичност. Физическите контроли са по-прецизни и надеждни, но и по-малко персонализирани.
- Качество на звука:
- Сертифициране с висока разделителна способност: Забравете за звука без загуба с Bluetooth слушалка. Все още е технически невъзможно. Със сертифицирането на Hi-Res обаче ние се приближаваме малко по-близо до обетованата земя. Поне ще можете да слушате файлове, които са малко повече HD от MP3.
- Кодеци: Идеалният би бил “HD” кодек, който ви позволява да слушате песни в CD качество без много загуба на аудио качество. LDAC ми изглежда доста важен през 2024 г.
- Характеристики:
- Многоточкова Bluetooth свързаност: Възможността за свързване към поне две устройства едновременно (смартфон и компютър, например) е „задължителна“, не подлежи на обсъждане.
- Откриване на износване: Много удобно да поставите на пауза музиката, когато свалите слушалките и да възобновите там, където сте спрели. Това също е добър начин да запазите живота на батерията на Bluetooth слушалките.
- Съвместимост с Android и iOS: Идеята е да се възползвате от едни и същи функции от една екосистема в друга. Някои производители дори не предлагат приложение за iOS или Android, което ви пречи да настроите вашите Bluetooth слушалки.
- Живот на батерията: Обърнете специално внимание на живота на батерията, обявен с активиран ANC. Търсите слушалки с Active Noise Cancellation. Предполагам, че ще използвате тази функция. Следователно животът на батерията без ANC не е от голямо значение за вашето решение за покупка.
Разбиране на пазара на Bluetooth слушалки с активно шумопотискане
Говорим за потребителски слушалки, а не за слушалки на аудиофилско ниво. Така че не се притеснявайте много за спецификациите. Във всеки случай никога няма да получите Hi-Res аудио без загуби с безжични слушалки.
Ако качеството на звука е това, което е най-важно за вас, вземете слушалки с висока разделителна способност. Най-малкото означава, че можете да слушате песни с CD качество, ако не и по-добро. След това проверете кодеците. LDAC е добър, но няма смисъл да слушате “Hi-Res” песен в AAC или SBC.
Не се притеснявайте твърде много и за звуковите подписи. Да, някои слушалки имат доста ясно изразени профили по подразбиране. Слушалките могат да бъдат баси или не, например. Но в повечето случаи можете да коригирате аудио подписа чрез еквалайзер.
Ако сте като мен и предавате поточно MP3 файлове, всичко по-горе е донякъде излишно. Вместо това се съсредоточете върху комфорта на слушалките и техните функции. Многоточковата Bluetooth връзка, разпознаването на износване и петлентовият еквалайзер ми се струват съществени.
Преди всичко помислете как, кога и къде планирате да използвате вашите Bluetooth слушалки. Сменяте ли често звуковата среда? Ако е така, изберете слушалки с променливо или ръчно регулируемо активно шумопотискане.
Помислете за типа шум, който искате да премахнете най-много. Повечето слушалки са еднакво ефективни при намаляване на структурния шум (нисък шум в резултат на контакта на две повърхности). Тези шумове са най-лесни за заглушаване. Въздушният шум (гласове, звънци, аларми, вятър) е по-труден за управление, защото е по-неправилен. Следователно, ако този конкретен тип шум ви притеснява, не се задоволявайте с всякакви слушалки.
Какво мислите за тази селекция от най-добрите безжични слушалки с активно шумопотискане? ANC важен критерий за покупка ли е за вас, както е за мен? Коя марка или модел според вас заслужава място в тази селекция?