Едно от любимите ни неща за експлозията на мобилните технологии е, че цената на софтуера е паднала. Дори преди няколко години пълненето на компютър със софтуер би струвало стотици или дори хиляди долари – но сега можете да напълните телефон или таблет с още по-добри приложения за значително по-малко пари.
- Най-добрите безплатни приложения за Android за 2015 г
- Най-добрите приложения за Android за 2015 г
Има обаче изключения. Някои приложения имат етикети с цени, които изглеждат доста глупави, а други крият ужасяващите си разходи зад покупки в приложението. Докато Google прави всичко по силите си – приложенията в Play Store не могат да струват повече от $200, така че дните на наистина глупави суми като $999 за оригиналния I Am Rich за щастие отминаха – все още има много приложения, които искат много пари . Нека открием най-скъпите приложения за Android – независимо дали са сериозни, зловещи или просто глупави.
Колекция бижута Abu Moo
„Богат и успешен ли си?“ Абу Му иска да знае. „Искате да купите скъпо приложение, само защото можете?“ Ако извикате „Да! Искам да купя скъпо приложение, само защото мога!” тогава е време да забравите за благотворителността или да помагате на ближния си: защо просто не пуснете $200 на джаджа, която поставя снимка на скъпоценен камък на началния ви екран? Можете да избирате между безсмислен аметист, безполезен аквамарин, ненужен черен диамант, несъществен смарагд, нелеп рубин или глупав сапфир и ако ги купите всичките за $1200, трябва да се запитате какво правите с живота си.
Twittyn – за богати хора!
Богат ли си? Искате ли да похарчите двеста долара за снимка на бездомна птица? Тогава можете и можете да го гледате, докато минавате покрай хранителна банка, кикотейки се!
Аз съм наистина богат, богати приложения за богати хора, аз съм FU&&&NG богат, аз съм богат!, аз съм много богат, аз съм супер богат и т.н. и т.н.
Единственото нещо, което правят тези приложения, е да казват на хората, че сте богат и толкова отчаяно желаете потвърждение, че ще паднете между сто и двеста долара за приложение, което не прави абсолютно нищо. Вашите предци ще бъдат толкова горди!
Аз съм богат
Вие сте [censored]!
Как да забогатеете
Забелязали ли сте появила се тема? Как да забогатеете е малко по-различно, обещаващи уроци как да забогатеете с 200 долара на брой. Ето нашата версия: стъпка първа, не харчете $200 за уроци за забогатяване. Стъпка втора, върнете се към стъпка първа. Добре дошъл и вече по-богат!
Надникни
Има история за това. Версията за $200 първоначално беше продадена чрез акаунта в Play Store на Francisco Franco, тъй като истинският разработчик живееше в страна, която Play не покрива. Когато това се промени, разработчикът пусна приложението под свое собствено име и Франко вдигна цената на Peek, за да се увери, че хората не го купуват. Чудите се защо просто не го извади от продажба? Оставянето му означаваше, че съществуващите потребители ще продължат да получават актуализации. Истинската версия сега е Peek Free.
Почти всяка игра, предлагана на деца, която съдържа покупки в приложението
О, покупки в приложението, как бихме искали ядосаните скорпиони да се загнездят в бельото на вашите създатели. Разбира се, разработчиците трябва да правят пари, но даването на безплатни игри на децата, които след това таксуват $99 за кофа с гроздови плодове, не е бизнес модел. Това е грабеж. Ако Google трябваше да наложи блокиране на покупките в приложението за игри без възрастови оценки или с възрастови ограничения, по-ниски от, да речем, 83 години, ние всички бихме били за това.
EASA ATPL Теоретичен изпит Подготовка
Скъпите приложения не винаги са безсмислени или лоши: нишовите приложения, като това учебно помагало за бъдещи пилоти, никога не могат да се надяват да се продават в огромни количества, така че разработчиците трябва да ги ценят съответно. Приложенията на тази фирма струват около $70. По подобен начин нишовите приложения за медицински или юридически специалисти или за занимания като разходка с лодка могат да струват $100-$200.
Зловреден софтуер
За съжаление най-скъпите приложения от всички са злонамерените, които често се преструват, че са законни програми, за които всъщност сте чували. Според годишното проучване Mobile CyberThreats на INTERPOL и фирмата за сигурност Kaspersky Lab, 60% от откритите атаки на зловреден софтуер върху Android са били от приложения, предназначени да завладеят парите на потребителите. Повечето от тях използваха троянски кон за набиране на номера с първокласна тарифа без знанието на потребителите, но имаше изблици на фалшив софтуер за сигурност – инсталирайте го и изисква пари за отстраняване на несъществуващи проблеми – и ransomware, който заключва устройство до откуп платено е. Бъдете внимателни там.
Забелязали ли сте невероятно скъпо приложение? Дали покупките в приложението са дело на дявола? Уведомете ни в коментарите.