Всички знаем много добре, че технологичният гигант Google е една от най-големите технологични компании в света и една от най-мощните в индустрията. Тъй като има способността да превръща всичко, до което се докосне, в злато и въпреки че историята му е пълна с успехи, като например Android или като самата уеб търсачка, не всички стартирания на Google са завършили добре и също така има дълга история на неуспехи също така.
Топ 10 неуспешни продукти на Google за 2019 г. (актуализирани)
Технологичният гигант Google е една от най-големите технологични компании в света и една от най-мощните в индустрията. Тъй като има способността да превръща всичко, до което се докосне, в злато и въпреки че историята му е пълна с успехи, като например Android или като самата уеб търсачка, не всички стартирания на Google са завършили добре и също така има дълга история на неуспехи също така.
Сред технологичния гигант неуспешните продукти на Google са някои, които все още са активни, макар и бавно да умират. В други случаи компанията, разбира се, технологичният гигант Google е решила да затвори услугата преждевременно или да я замени с друга по-добра услуга.
Следователно със сигурност може да сте били потребител на някои от провалите на технологичния гигант Google, който сега мисли много преди да се впусне в определени сектори, особено в онлайн съобщенията, нещо, на което настойчиво се съпротивлява от години.
Интересното е, че въпреки тези неуспехи, технологичният гигант Google продължава да умножава своята екосистема от приложения и услуги, предимно успешно. Освен това той има основен съюзник за изпълнение на своите проекти: Android, операционна система, в която не е спрял, когато става въпрос за предварително инсталиране на новите си приложения.
Сега обаче малко по малко технологичният гигант Google достига до повече сектори. Но тук, в момента ще погледнем назад, за да прегледаме всички провали на технологичния гигант Google.
Google Plus
Няма съмнение, че това е най-известният провал в най-новата история на технологичния гигант Google, разбира се, социалната мрежа, която е създадена да се конкурира с гиганта на социалната мрежа Facebook, който сега беше забравен, тъй като просто никога не се появи за да отговори на очакванията.
Въпреки опитите на компанията да накара своите потребители да споделят съдържание и да участват, те така и не успяха да направят нищо добро, за да привлекат нови потребители. За да го направи по-добро място, Google+ пусна някои нови идеи, като например кръговете, в които можете да избирате с кого искате да споделяте публикациите си. Факт е обаче, че след пускането на нови основни функции за привличане на нови потребители все още не успя да задържи всички свои потребители ангажирани.
Вълна
Технологичният гигант Google’s Wave пристигна през 2009 г. и затвори само година по-късно, тъй като никой не използва услугата им, самият технологичен гигант Google го оправда. Вероятно е вярно, въпреки че поддържаната от него верна потребителска база изобщо не хареса решението.
Този процъфтяващ провал на технологичния гигант Google има повече общо с лоша стратегия на задържане и може би дойде твърде рано. В момента би имало много по-смислено, тъй като интегрира изданието на документи в съвместна форма, списъците със задачи и месинджъра, нещо като всичко в едно за групи за работа.
В момента всички тези услуги са интегрирани в Gmail, начин да се разпознае добрата тестова площадка, която Wave имаше в своите дни.
Бъз
Това е друг добре известен провален продукт на технологичния гигант Google, който просъществува само една година, от 2010 до 2011 г. Той веднага беше погълнат от Google+, услуга, която обеща да интегрира всички останали.
Тъй като Buzz не получи голямо признание сред потребителите на Google и имаше само няколко хиляди от тях. По принцип тази услуга за съобщения беше подобна на Twitter, въпреки че множеството неуспехи на програмирането и разработката я приписаха на трета или четвърта равнина.
Това е още един пример за това как технологичният гигант Google се опита и не успя да се опита да спечели пазарен дял в социалните мрежи, опити, които за щастие изглежда са приключили.
Allo и Duo
Сега започваме с няколко по-нови приложения, с които технологичният гигант Google все още не се е провалил. Те са несъмнени, Google Allo и Duo, обявени да предизвикат шум преди няколко години. Въпреки това, те все още получават актуализации, въпреки че потребителската база изглежда е доста ограничена.
Първият, Allo, беше пуснат, за да се конкурира с WhatsApp и е приложение за незабавни съобщения. Докато вторият, Duo, се предлага предварително инсталиран на много устройства с Android и просто работи като Skype и Facetime.
Успехът обаче не е бил лесен за двамата, които се борят да задържат няколко потребители. Тъй като работата и на двете е приемлива и включва страхотни функции като интегрирането на виртуалния асистент в разговорите. Въпреки това, ако искате да съборите монопол, тогава имате нужда от много повече от това.
Джайку
Технологичният гигант Google придоби добре познатия сайт за микроблогове Jaiku през октомври 2007 г., но скоро след придобиването му през януари 2009 г. Twitter официално пое водещата роля в сайта за микроблогове. Както всички знаем много добре, че социалната мрежа става мощна само когато успее да ангажира нови и съществуващи потребители и Twitter вече беше непобедим в този сегмент към момента на това придобиване.
Google Video
Това приложение е от ерата преди YouTube. Да, преди 2006 г., годината, в която технологичният гигант Google реши да заложи на онлайн видеоклипове, следователно Google Video беше приложението, което беше пуснато от технологичния гигант Google за споделяне на видеоклипове, приложение с интегрирана търсачка и някои от функциите, които впоследствие са успешни.
Но когато технологичният гигант Google купи YouTube, просто премести този проект на рафт, чийто интерфейс напомняше и много, което VLC Media Player сега изглежда. Това обаче беше един от първите случаи, в които технологичният гигант Google просто купи конкуренцията, вместо да се опитва да лети сам.
Picasa
Picasa беше независим уебсайт, докато технологичният гигант Google не го купи през 2004 г. По принцип той е ориентиран към онлайн изданието на снимки, беше идеален инструмент за Google, който вече имаше груба представа за средносрочната и дългосрочната си цел.
Почти десет години по-късно Picasa се пенсионира с пускането на Google Photos, което е може би най-полезното приложение за мобилни устройства. Той е по-модерен и позволява архивиране в облака, но също така интегрира някои от оригиналните функции на Picasa.
Придобиването беше дългосрочен успех, но може би провален проект на технологичния гигант Google по това време, тъй като Picasa не само не успя да се разрасне, но и постепенно изпадаше в нищото.
Google Answers
Google Answers също е един от опитите на технологичния гигант Google, чрез който технологичният гигант Google се опита да победи добре познатите отговори на Yahoo, но всички знаем много добре, че Google не успя да го направи, следователно, като резултат, този проект на Google също се провали.
Гугъл очила
И накрая, една от страхотните идеи на технологичния гигант Google, която вдигна много шум и даде малко футуристични идеи, като Google Glass, което по същество е стъкло с разширена реалност, което обещава много и в крайна сметка всички ние сме провал.
Като тази технология, AR теоретично ще служи за предоставяне на информация в реално време на своите потребители и дори ще има разпознаване на лица. Реалността беше, че неговите дизайнерски грешки и технологични ограничения го обричаха на провал.
Google Lively
Добре познатият проект на технологичния гигант Google, Google Lively, е един от най-убедителните примери за „правилна идея, но грешно изпълнение“, тъй като никой никога не е чувал за тази услуга на технологичния гигант Google, разбира се, Google Lively която продължи шест месеца само през 2008 г.
И така, какво мислите за това? Просто споделете всичките си възгледи и мисли в секцията за коментари по-долу. И ако ви е харесал този топ списък, просто не забравяйте да споделите този топ списък с приятелите и семейството си.